uPISI u 1. RAZRED 2019./2020.

Učenici koji se trebaju upisati u prvi razred opće gimnazije u Cresu  potpisanu UPISNICU (od strane učenika i roditelja/skrbnika) mogu donijeti u Područni odjel u Cresu u:

• ponedjeljak, 15.srpnja 2019. – od 10.00 do 13.00 sati
  • utorak, 16.srpnja 2019. –  od 10.00 do 13.00 sati

Upisnice u Područni odjel u Cresu mogu donijeti i učenici koji upisuju neki drugi smjer u Srednjoj školi Ambroza Haračića u  Malom Lošinju.

• u program opće gimnazije u Cresu može se upisati 20 učenika
  • bodovni prag za opću gimnaziju je 50 bodova
  • ŠTO SE BODUJE:
    • Opći uspjeh iz 5., 6.,7. i 8. razreda (na dvije decimale)
    • Ocjene 7. i 8. razreda iz posebno važnih predmeta i to: hrvatski jezik, strani jezik, matematika, povijesti, geografije, biologije
    • DODATNI BODOVI:
      • natjecanja iz znanja u organizaciji MZO-a iz: hrvatskog jezika, stranog jezika, matematike, povijest, geografija, biologija

• rezultati iz sportskih natjecanja u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza (u posljednja četiri razreda osnovnog obrazovanja)

•  otežani uvjeti obrazovanja

•  kandidati sa zdravstvenim teškoćama

• kandidati na osnovi Nacionalnog programa za Rome

Dodavanje bodova detaljno je obrazloženo u pravilniku o elementima i kriterijima za upis.

Pravilnik i dodatne informacije o upisima možete pronaći ovdje.

U nastavku pogledajte i letak:

Upisi-2019.-Letak-