U sklopu 22. dana Frane Petrića po prvi puta održan je „Znanstveni inkubator: trening za znanstvena istraživanja“. U njemu su sudjelovali učenici SREDNJE ŠKOLE DALJ iz Dalja, SREDNJE PRIVATNE ŠKOLE MARKO ANTUN DE DOMINIS iz Splita, PRIRODOSLOVNO-GRAFIČKE ŠKOLE ZADAR iz Zadra te učenici naše škole Dorian Brnić, Marina Kučica, Marija Mužić, Lovro Buničić i Dina Mlacović. Cilj projekta je upoznati mlade ljude s istraživanjima i dostignućima u znanosti. Naši učenici odlučili su obraditi temu „Petrićev i naš sretan grad“. Govorili su o Petrićevoj viziji sretnog grada, a iznijeli su i svoje viđenje današnjeg društva. Radove su učenici izlagali u hotelu Kimen i svi su nagrađeni velikim pljeskom sudionika. Govoreći o „Sretnom gradu“ cure su na sebi nosile renesansne haljine dok su dečki odjenuli modernu odjeću. Prije zajedničke večere održana je radionica dr.sc. Bruna Ćurka „Što je znanost?“

U nastavku pogledajte našu prezentaciju:

Petrićev i naš sretan grad – I. dio

PETRIĆEV-I-NAŠ-SRETAN-GRAD_1

Petrićev i naš sretan grad – II. dio

PETRIĆEV-I-NAŠ-SRETAN-GRAD_2

Naše izlaganje i foto:

Petric-izlaganje-i-foto