PITURI NEMAJU SJEĆANJA

U utorak, 19. ožujka , prkoseći velikoj buri, otišli smo u Rijeku u kazalište.

Talijanska drama HNK Ivana pl. Zajca 16. ožujka premijerno je postavila  komediju ‘Pituri nemaju sjećanja’ (‘Gli imbianchini non hanno ricordi’) slavnog talijanskog nobelovca  Darija Foa.

Ova urnebesna komedija donosi priču o probisvjetima koji se predstavljaju kao profesionalni soboslikari. Djelo je inspirirano komedijom dell’arte koja svoj repertoar preuzima iz starih narodnih priča. Iznenadni preokreti, klasični gegovi i situacije dovode do nadrealističkih scena i izvanrednih komediografskih efekata.

 

Režiju potpisuje Mario Kovač, televizijski, filmski i kazališni redatelj.
Komedija je izvedena na talijanskom jeziku, a pratili su je titlovi na hrvatskom jeziku.

Svaki posjet kazalištu važan je za razvijanje kazališne kulture, a obogaćuje i proširuje znanja i spoznaje koje učenici stječu na redovnoj nastavi. Ovom je prilikom ostvarena korelacija između kazališne umjetnosti, Hrvatskoga jezika, Talijanskoga jezika i Glazbene umjetnosti.

                                                                                                                                                                                                         Melita Chiole, prof.
                                                                                                                                                                                                         Rozana Perović, prof.