OBILJEŽEN EUROPSKI DAN JEZIKA

Maturanti creske gimnazije priključili su se mnoštvu učenika koji su prigodnim aktivnostima obilježili 26. rujna, Europski dan jezika. Na satu njemačkog jezika rješavali su online kviz o višejezičnosti koji je organizirao ogranak Bilingualism Matters@Rijeka. Odlučili su se za složeniju verziju kviza u kojoj su kroz 35 pitanja provjerili svoje znanje o pojmu višejezičnosti općenito, o hrvatskom jeziku i dijalektima, o jezicima manjina te o izmišljenim jezicima u književnosti.

Pobjednice kviza su Dori Kučica i Emma Rajci koje su netočno odgovorile na samo dva pitanja.

Svi učenici do kraja listopada mogu osmisliti vlastita pitanja za kviz o višejezičnosti te ih poslati na adresu organizatora ovog online kviza koji se može rješavati i u jednostavnijoj verziji, priklanoj za mlađe učenike.