GIMNAZIJALCI VOLONTERI ISPEKLI
500 ĆEVAPČIĆA

U sklopu međunarodnog projekta “Most preko Jadrana” u Osnovnoj školi Frane Petrića u trodnevnom posjetu bili su učenici iz dviju talijanskih osnovnih škola, iz Comacchija (creskog grada pobratima) i Porto Garibaldija. Večeru – roštilj s nekoliko vrsta priloga, za pedesetak učenika i profesora pripremili su ravnatelj Josip Pope, kuharice Iva Klimczak i Marica Kučić te četvorica gimnazijalaca, maturanti Luka Damijanjević, Dino Salković i Darjan Utmar te učenik trećeg razreda Paolo Kaštelan. Gosti iz Italije njihov trud nagradili su pljeskom rekavši da ovakvo zajedništvo između osnovaca i srednjoškolca  te ravnatelja nisu nikada vidjeli.

Naši dečki pokazali su se izvrsnim “roštilj-majstorima” pa su ispekli dovoljno ćevapčića za sve učenike gimnazije koji marendaju u školi i tako im priredili pravo iznenađenje.

Sonja Pokupec Salković, prof.