MAESTRALNI ENRICO IV U RIJEČKOM HNK-U

Samo mjesec i pol nakon vrlo zapažene premijere predstave Enrico IV gimnazijalci su uživali u jednom od najkompleksnijih tekstova Luigija Pirandella, a u režiji Marca Lorenzija.

U glavnoj ulozi nastupa Aleksandar Cvjetković koji je vjerojatno ostvario najbolju ulogu u svojoj karijeri. Na izvrsnom talijanskom jeziku, koji mu nije materinji jezik, fantastično je utjelovio lik Henrika IV. koji preispituje odnos ludila i normalnosti tražeći sebe. Za njega je vrijeme stalo dok je drugima prolazilo. Između normalnog i nenormalnog, između fikcije i stvarnosti prolazi život, a Enrico nam poručuje kako odluke i izbore koje smo donijeli treba prihvatiti jer ih više ne možemo promijeniti te s njima živjeti.

Karte za predstavu sponzorirala je naša županija u okviru projekta “‘(Za)voli Kazalište PGŽ-a”.

                                                                                                                                                                                                                           Sonja Pokupec Salković

Foto: Laura Ružić