KLOKAN BEZ GRANICA

U četvrtak, 21. ožujka 2019. u 12.30 sati, pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva i u našoj školi održano je najveće međunarodno matematičko natjecanje „Klokan bez granica“. Na natjecanju je sudjelovalo 36 natjecatelja u kategorijama Cadet, Junior i Student.

Prema propozicijama vrijeme pisanja bilo je 75 minuta, a rješavala su se 24 zadatka bez korištenja džepnog računala. Zadatci  donose  3, 4 odnosno 5 bodova, a za netočno riješeni zadatak oduzimat će se četvrtina bodova predviđenih za taj zadatak.

Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 2. svibnja 2019. godine na mrežnim stranicama HMD-a.

Na početku natjecanja svi su natjecatelji dobili „tortice“, kalendarčić i kemijsku „klokanovu“ olovku, a nadamo se i simpatičnim poklonima za plasman među 10% najuspješnijih natjecatelja.

                                                                                                                                                                                                              Melita Chiole, prof.