KATJINE MASKICE

Nisu se baš svi učenici lako naviknuli na nošenje maskica, čak ni onda kada ih se trebalo nositi samo prolaskom kroz hodnike i koristeći zajedničke prostorije.

Od trenutka kada su postale obvezne i u razredu, svatko si je tu “muku” nastojao olakšati odabirom neke svoje omiljene boje, dezena, tkanine.

Velik broj učenika odlučio se za bijele prozračne maskice koje je donirala škola.

Učenica 3. g razreda Katia Jurjako te je obične maskice učinila unikatnima, čak zgodnim modnim detaljem.

Ideje i inspiraciju pronalazi na web stranici Pinterest, najčešće spoji svoje i njihove u jednu te krene na posao.

” Masku namjestim u okvir za vezenje tako da je površina unutar okvira dobro nategnuta. Olovkom nacrtam skicu onoga što želim izvesti i krenem na posao. Ako nisam zadovoljna nekim dijelom učinjenoga jer nije ispao kako sam zamišljala, jednostavno rasparam i krećem ispočetka.”

Maskice se mogu prati na 60 stupnjeva, a zgodno je napomenuti da Katia do “pojave maskica” nije vezla. Eto, svako zlo za neko dobro!

I za kraj, Katia je već zaprimila nekoliko narudžbi za izradu  unikatno vezene maskice.