DAN MIMOZA

27 mladića završnih razreda matične škole uz podršku nastavnica Elene Busanić i Barbare Šurlina Bilić, izradilo je vaze od recikliranih staklenki koje su obojali akrilnim bojama, ukrasili vrpcama, dobro se zabavili i dodavanjem grančice mimoze darivali djevojke/kolegice iz razreda i kolegice iz područnog odjela u Cresu. Povodom obilježavanja nacionalnog tjedna/dana borbe protiv raka grlića maternice, poznatog i kao “Dan mimoza” te ovom simpatičnom gestom pokazali koliko su važne i podsjetili ih da se brinu za svoje zdravlje. U sljedećem tjednu ideju ćemo zaokružiti predavanjem na temu zaštite reproduktivnog zdravlja žene.

Zahvaljujemo dobrim ljudima koji su nam za ovu svrhu donirali grane ovog predivnog cvijeta koje su učenici nižih razreda marljivo prikupili te u holu škole u Malom Lošinju  izradili i izložili prigodan plakat.