zLATNA VRPCA U CRESKOJ GIMNAZIJI

Učenici i nastavnici creske gimnazije po prvi puta su se uključili u globalnu inicijativu “Go gold – Budi u zlatnom” kojom se tijekom mjeseca rujna podiže svijest javnosti o malignim bolestima dječje dobi.
Osim lijepih želja upućenih oboljelima, ispisanih zlatnom bojom na ulazu u školu, gimnazijalci su u staklenku simboličnog naziva “Fond za zemlju mašte” ubacivali dobrovoljne novčane priloge odričući se dijela džeparca ili ljetne plaće.
Prikupljeno je oko 2500 kuna te je tim sredstvima kupljeno pedesetak knjiga, slikovnica, bojica i flomastera. Akciji gimnazijalaca priključile su se i članice Facebook grupe “Mama, nisi sama” koje su na poticaj Tine Fornarić Žic kupile puzzle, bojanke, blokove i pribor za crtanje u vrijednosti od 1800 kuna. Četiri velike “zlatne” kutije donacije predane su prof. dr. Jeleni Roganović, predstojnici Klinike za pedijatriju na Kantridi te će vrijednim didaktičkim materijalom biti opremljena igraonica na onkološkom odjelu.