TransParada u HNK-u

U ožujku su se svi učenici Područnog odjela gimnazije (opet) rado odazvali pozivu na odlazak u kazalište. Naime, riječ je o projektu Primorsko-goranske županije “(Za)voli kazalište” kojim PGŽ sufinancira 50% cijene ulaznice za učenike škola kojima je osnivač. Na taj se način potiče razvoj mlade kazališne publike. U okviru projekta po sezoni se izvede između 6 i 8 predstava čijim izvedbama godišnje prisustvuje više od 4000 učenika iz cijele naše županije. U HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci održana je baletna predstava TransParada. U prvom dijelu uživali smo u  glazbeno-plesnom kolažu uspješnica iz nekoliko prethodnih baletnih sezona. Nakon stanke uslijedile su tri ovosezonske kreacije od kojih je, i plesački i glazbeno, posebno dojmljiva bila posljednja izvedba “Medium rare” u koreografiji Nadava Zelnera.