SUDJELOVALI SMO NA FESTIVALU ZNANOSTI

I ove godine od 24. do 29. travnja organiziran je Festival znanosti u Rijeci. Manifestacija kojoj je osnovni cilj popularizirati i približiti znanost prvenstveno djeci i mladima. Ovogodišnja tema 21. Festivala znanosti bila je Priroda i društvo.

Učenici 2.g Nataša Babić, Angela Dragoslavić,  Tiha Filipas, Elli Honjek, Antonio Lukić i Astrid Trifunović u Festival su se uključili u okviru aktivnosti Škole za škole s temom Pčele i društvo. Prepoznali su  važnost i veliki utjecaj pčela na naš život te su istražili društvo pčela i njihov doprinos našem društvu. Svoj rad prezentirali su u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke, a možete ga pogledati u nastavku.

Pčele i društvo_gotovo

Nažalost pčele su još mirovale u vremenu koje prethodi Festivalu pa učenici nisu mogli posjetiti košnice, ali nastavak projekta planira se za svibanj u suradnji s g. Mladenom Dragoslavićem iz Pčelarstva Dragoslavić, a završetak obilježavanjem Svjetskog dana pčela 20. svibnja.

                                                                                                                                                                                                                          Ana-Marija Sertić