RUKSAK (PUN) KULTURE U NAŠOJ ŠKOLI

U sklopu provedbe programa Ruksak (pun) kulture Ministarstva kulture i medija, 17. listopada 2022. u našoj je školi održana predstava Povijest cirkusa nakon koje je slijedila radionica cirkuskih vještina.

Izvođači Jadranka Žinić Mijatović, Petra Bokić i Nikola Mijatović u predstavi prikazuju razvoj cirkusa od najranijih dana do modernog cirkusa današnjice.  Razvoj od dodatne zabave do umjetnosti.

Učenici 1.g, 2.g i 4.g pratili su predstavu, a nakon nje iskušali su nešto novo – svoje cirkuske vještine. U sklopu radionice žonglirali su lopticama, ”vrtili tanjure” na štapovima, trenirali pokret šarenim maramama.

Prema njihovim riječima svidio im se pristup koji ih je odmaknuo od školskih klupa i moderne tehnologije, osjećaj pokreta, a posebno žongliranje lopticama koje će neki nastaviti trenirati.

                                                                                                                                                                                                                        Ana-Marija Sertić

Kako su se zabavili pogledajte u fotogaleriji: