RADIONICA FILMAKTIVA U CRESU

Proteklog vikenda u Cresu je održana video radionica za djecu i mlade u sklopu projekta Otoci kojeg provodi udruga Filmaktiv iz Rijeke u suradnji sa creskom Rutom. Radionica je namijenjena mladima koji žele usvojiti vještine i znanja u raznim oblicima video uradaka. Nakon teorijskog uvoda u filmski jezik i filmska izražajna sredstva polaznici su trebali napisati scenarij te na kraju snimiti, odabrati kvalitetan materijal i montirati video uradak.

Na radionici su sudjelovale učenice 2. razreda Astrid Trifunović i Ivana Vlajsavljević te maturanti Vid Krstačić i Aron Tomaš.

Voditelji radionice Sanja Kapidžić i Borko Novitović iznimno su zadovoljni entuzijazmom, idejama i kreativnošću koje su naši učenici pokazali te nam ubrzo šalju link na kojem će se moći pogledati njihov uradak.

                                                                                                                                                                                                                        Sonja Pokupec Salković