Valentinovo

PROSTRANSTVA GDJE SVI PJEVAJU O LJUBAVI

Ljubav nas ispunjava i obogaćuje, ona je ono najvrednije što možemo darivati jedni drugima.
Stoga smo svi zajedno, osnovnoškolci i gimnazijalci, na blagdan ljubavi –Valentinovo pripremili kratak program te ispunili srca i hodnike naše škole poezijom i glazbom.
U čarobni svijet đačke ljubavi recitacijom nas je uvela učenica 1. razreda Ingrid Mužić, a
snagu i ljepotu ljubavi čakavskim nam je stihovima predstavila Noemi Surdić, učenica osmog razreda osnovne škole.
Početni stihovi remek-djela hrvatske renesanse Jur nijedna na svit vila Hanibala Lucića u
interpretaciji našeg gimnazijalca Jakova Farkaša Tomljenovića najavili su „prostranstva gdje svi pjevaju o ljubavi“. Tim su nas prostranstvima poveli gimnazijalci Paolo Kaštelan, Natali Selmanović, Katia Jurjako, Ema Rajci i Petra Salković izvedbom pjesme Morska vila Daleke obale.
Na kraju programa gimnazijski su slavuji zapjevali pjesmu Patra Graše Ako te pitaju. Glazbenu čaroliju upotpunili su i crveni baloni kojima su oduševljeno pohrlili najmlađi. Vratili smo se školskim obvezama sretniji i bogatiji jer su nam se poruke o pravoj i iskrenoj ljubavi trajno urezale u srce.