MI U KAZALIŠTE, KAZALIŠTE K NAMA

Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo.

                                                                                                           Antoine de Saint Exupéry   

U utorak 10. prosinca 2019. naši su gimnazijalci u pratnji profesorica Sonje Pokupec Salković, Ana-Marije Sertić i Rozane Perović  nakon nastave otputovali u Rijeku u Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl Zajca.

Predstava koju smo odabrali uklopila se u ljepotu blagdanskog ozračja. Riječ je o adaptaciji poznate novele Antoinea de Saint Exupéryja, koju je ostvarila koprodukcija talijanske i hrvatske drame, pulskog kazališta te kazališta mladih Kamov.
Još smo se jednom uvjerili da je Mali princ pravi mali  filozofski biser koji nas podsjeća na to da ništa nije onakvo kakvim se čini. Uči nas da moramo težiti velikodušnosti, prijateljstvu, solidarnosti i boriti se za bolji i pravedniji svijet. Zajedno s glumcima krenuli smo na zanimljivo putovanje u potrazi za brojnim odgovorima…

                                                                                                                                                                                                                               Rozana Perović