OBILJEŽEN DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA I DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Večer uoči 18. studenoga na školskom igralištu u Cresu obilježena još jedna tužna obljetnica iz Domovinskog rata.

Učenici Osnovne škole Frane Petrića, zajedno sa svojim učiteljima, pripremili su kratki prigodni program koji je započeo minutom šutnje žrtvama Domovinskog rata, osobito žrtvama Vukovara i Škabrnje. Obilježavanju su se priključili i naši gimnazijalci sa svojim nastavnicima te građani Cresa.

Posebno je bolna stvarnost kako je u Vukovaru ubijeno 86-oro djece, a čak 858 njih ostalo je bez jednog ili oba roditelja.

Uz stihove pjesme Ivana Tolja “Palim svijeću” simbolično su upaljene tri svijeće, crvena, bijela i plava, a molitvu za sve stradale predvodio je fra Ljudevit Maračić.

Na kraju programa nebo iznad igrališta osvijetlila su svjetla mobitela prisutnih, kao simbol nade i molitve za prestanak još jednog rata, onog u Ukrajini, te u znak zahvalnosti svim ubijenima, mučenim i nestalima u Domovinskom ratu.

Vukovar svijetli u našem gradu i u našim.

                                                                                                                                                                                                Sonja Pokupec Salković