NATJECANJA DABAR I SUDOKU

Protekla dva tjedna u školi smo održali dva natjecanja koja potiču razvoj logičkog razmišljanja i rješavanja problema.

Učenici 1.g i 2. g razreda kao i ranijih godina sudjelovali su na natjecanju Dabar koje promiče informatiku i računalno razmišljanje. Ove godine na natjecanju je sudjelovalo rekordnih 42553 učenika iz cijele Hrvatske. Troje naših učenika Nora Tomaš iz 1.g te  Elli Honjek i Erik Malatestinić iz 2.g ostvarili su lijepi rezultat, ali za konačan poredak moramo čekati 21. studenoga.

Drugo je bilo natjecanje u rješavanju sudoku zadataka. Natjecanje na kojem sudjelujemo drugu godinu i na kojem su nam se ove godine pridružili i učenici iz matične škole u Malom Lošinju.

Od ukupno 18 učenika naše škole koji su sudjelovali troje je pozvano na regionalnu razinu 26. studenog 2022. u Rijeci , među njima je naša Tiha Filipas iz 2.g kojoj i ovom prilikom čestitamo na odličnom uspjehu.

                                                                                                                                                                                                  Ana-Marija Sertić