KLOKAN BEZ GRANICA

I ove godine, u četvrtak 16. ožujka 2023. u 12.30 sati, pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva i u našoj školi održano je najveće međunarodno matematičko natjecanje „Klokan bez granica“.

Međunarodna udruga “Klokan bez granica” okuplja predstavnike  više od 80 država svijeta. Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje.  (Izvor: https://matematika.hr/klokan)

Od prijavljenih 18 na natjecanju je sudjelovalo 14 natjecatelja u kategorijama Cadet, Junior i Student. Prema propozicijama vrijeme pisanja bilo je 75 minuta, a rješavala su se 24 zadatka bez korištenja džepnog računala.

Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 27. travnja 2023. godine na mrežnim stranicama HMD-a.

Na početku natjecanja svi su natjecatelji dobili „tortice“,  i kemijsku „klokanovu“ olovku, a nadamo se i simpatičnim poklonima za plasman među 10% najuspješnijih natjecatelja.

Ana-Marija Sertić