I U CRESU OBILJEŽEN DAN RUŽIČASTE VRPCE

Učenici gimnazije, zajedno sa svojim razrednicama, pridružili su se 23. akciji u organizaciji riječke Udruge žena operiranih dojki “Nada”. Na trgu ispod lože 30.9. i 1.10. građani su mogli dobiti edukativno-informativne materijale, a u humanitarnu akciju mogli su se uključiti kupnjom ruže. Sav prihod, a u Cresu je prodano 400 ruža i prikupljeno 4550 kuna, namijenjen je  udruzi “Nada” koja ženama već četvrt stoljeća pruža ljudsku i psihološku pomoć, fizikalnu terapiju te kontinuirano radi na edukaciji svih dobnih skupina žena.

Dan ružičaste vrpce je  manifestacija posvećena oboljelima od raka dojke, a jedan od ciljeva jest podizanje svijesti o potrebi redovitih pregleda dojki kako bi se bolest otkrila na vrijeme kada je i postotak potpunog izlječenja vrlo visok.

                                                                                                                                                                                         Sonja Pokupec Salković