GIMNAZIJALCI NA PRIČIGINU

Festival pričanja priča Pričigin po prvi puta se održao na otocima, i to baš na Cresu i Lošinju. Dvodnevna manifestacija održana je u Cresu u Palači Moise te u Muzeju Apoksiomena u Malom Lošinju.

U petak, u sklopu nacionalne kampanje Noć knjige, svi creski gimnazijalci su sa svojim razrednicama prisustvovali tribini pod nazivom “Čitaju li roboti elektroničke knjige?”. Gostujući autori u Cresu, Zoran Ferić, Suzana Matić i Nora Verde (pravim imenom Antonela Marušić) razgovarali su o tome hoće li književnost opstati u doba umjetne inteligencije te li je još uopće moguće mlade naraštaje zainteresirati za čitanje, odnosno cjelovito čitanje literature, osobito lektirnih djela. Osim što je na tribini bilo zanimljivo i što je sat vremena začas prošlo, bili smo i vijest u središnjem Dnevniku na HRT .🙂

                                                                                                                                                                                                   Sonja Pokupec Salković