„KLOKAN BEZ GRANICA“ ponovno u našoj školi


„Klokan bez granica“ najveće je školsko natjecanje na svijetu. Radi se o međunarodnom natjecanju iz matematike kojem je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture među mladima. U natjecanju mogu sudjelovati svi učenici – nema selekcije, eliminacije i finala.

Učenici creske gimnazije već tradicionalno sudjeluju na „Klokanu“, vesele se torticama i vrlo su uspješni u rješavanju zadataka.

Prošle godine je 23% naših natjecatelja bilo među 10% najuspješnijih, a Matej Salković bio je prvi u državi u kategoriji Student.

Ovogodišnje natjecanje je održano u četvrtak, 22. ožujka u 12.30 sati.  Na njemu je sudjelovalo  35 naših gimnazijalaca. I ove godine nadamo se uspjehu naših natjecatelja i simpatičnim „klokanovim“ nagradama.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentari su zatvoreni.