KLOKAN BEZ GRANICA 2017.

„Klokan bez granica“ međunarodno je natjecanje iz matematike kojem je glavni cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture (Izvor: stranice HMD-a). U našoj školi ove godine održalo se 23. ožujka, a za sudjelovanje je prijavljeno 26 učenika u tri kategorije  cadet (1. razred), junior (2 i 3. razred) i student (4. razred).
Sedmero učenika plasiralo se među 10% najboljih u svojim kategorijama, što je lijepi udio od 26.92%.

Naš maturant Matej Salković osvojio je prvo mjesto u svojoj kategoriji s visokih 110, od mogućih 120 bodova. Među 10% najboljih u istoj kategoriji, u zlatnoj sredini, na 30. mjestu je i naš maturant Sabino Sepčić.

U kategoriji Junior među 10% najboljih (192 učenika) rasporedili su se učenici drugog i trećeg razreda ovim redoslijedom: Zvonimir Matijević na 62. mjestu, Antonio Zubović na 106. mjestu, Giulia Rodinis i Matea Zec na 144. mjestu te Damian Jedretić na 155. mjestu.

Čestitamo svima na postignutom uspjehu! :)