„CRESKI ANALI: OD STARINE DO NAŠEGA DOBA”


U prostoru Osnovne škole Frane Petrića ovaj petak, 28. travnja održan je prvi znanstveni skup „Creski anali: Od starine do našeg doba”. Dvadesetak  predavača je kroz jezgrovita i zanimljiva predavanja dalo svoj osvrt na pojedine dijelove otočne povijesti, ali i na aktualna pitanja.

Između predavanja organizirane su tri stanke tijekom kojih su posjetitelji mogli razgledati  izložbu „Knjige o otoku Cresu u Sveučilišnoj knjižnici u Puli“.

Idejni organizator, voditelj skupa i urednik planiranog zbornika radova je prof. dr. Slaven Bertoša. Uz njega Organizacijski odbor čine Grad Cres, Creski muzej, Župa sv. Marije Velike u Cresu, Osnovna škola Frane Petrića te Srednja škola Ambroza Haračića p.o. u Cresu, a pokrovitelj je Primorsko- goranska županija.

I naši učenici prisustvovali su dijelu predavanja i saznali mnoge zanimljivosti o svom tajanstvenom otoku, kako ga naziva dr. Bertoša.

 IMAG0155 IMAG0158DSC_1177DSC_1196DSC_1142DSC_1188DSC_1187

U prilogu možete preuzeti pozivnicu za skup sa detaljnim popisom predavanja: POZIVNICA.